Άλλοι “σώζονται” και άλλοι “καίγονται”… Ηρεμία και αντεπίθεση

0
274

Βήμα σωτηρίας για την Σαντορίνη η νίκη και “φωτιά στα μπατζάκια” της Καλλιθέας η ήττα με 1-0 στη Νάξο, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής του Νότιου Ομίλου της Football League.

Έτσι οι “κυανόλευκοι” του Γιάννη Τάτσηέπεσαν” από την δεύτερη στην τρίτη θέση της βαθμολογίας παραμένοντας στους 24 βαθμούς ενώ η Σαντορίνη ανέβηκε στην 7η θέση φθάνοντας τους 17 βαθμούς.

Το φιλμ του αγώνα

15ο λεπτό:    κόρνερ που κέρδισε η Σαντορίνη όμως ο διαιτητής έδωσε επιθετικό φάουλ και έτσι δεν απειλήθηκε ο Πάντος.

20ο λεπτό:μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα όταν ο Τσιντώνης βρέθηκε απέναντι από τον Δερμιτζάκη όμως το αδύναμο σουτ μπλόκαρε σταθερά ο γκολκήπερ της Σαντορίνης.

23ο λεπτό:σουτ από ευνοϊκή θέση του Καραγιάννη δεν ανησύχησε τον Δερμιτζάκη.

25ο λεπτό:Τραυματίστηκε ο Σιμιτσής, ο διαιτητής έδειξε “παίζετε” όμως στον παίκτη προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες και επανήλθε στο γήπεδο μετά από τρία λεπτά.

29ο λεπτό:     Ο Μπουντόπουλος από ευνοϊκή θέση αστόχησε με το κεφάλι.

31ο λεπτό: Ο Παπαζαχαρίας από θέση επιθετικού έκανε σουτ αμυντικού και αστόχησε χάνοντας σπουδαία ευκαιρία.

40+ λεπτό:Τεράστια ευκαιρία για την Καλλιθέα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου  με τον Στούπη από πλάγια θέση να πλασάρει αδύναμα τον Δερμιτζάκη και οι αμυντικοί να διώχνουν έγκαιρα.

Β’  Ημίχρονο

47ο λεπτό:  ο Τσιντώνης δυνατό σουτ λίγο άουτ

61ο λεπτό: ο Σιμιτσής φεύγει από τον αγωνιστικό χώρο ανήμπορος να συνεχίσει και στην θέση του μπαίνει ο Σκαθαρούδης και στην θέση του Ντινιωτάκη ο Πολύζος.

63ο λεπτό:   Διπλή αλλαγή για τον Τάτση. Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι οι Βασιλειάδης και Χοτζάλι στη θέση των Καββαδία και Καλύβα.

70 λεπτό:    Ο Κανούλας φλερτάρισε με το γκολ όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ.

72ο λεπτό:   Νέα διπλή αλλαγή η Σαντορίνη. Έφυγαν οι Μπουντόπουλος και Κουρέλλας και εισέρχονται οι Ιβανίδης και Μηνάς.

Γκολ για τη Σαντορίνη

75΄λεπτό:   1-0 Η ομάδα της Σαντορίνης άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ του Παντίδο.

80ο λεπτό:    διπλή αλλαγή για την Καλλιθέα. Μέσα λοιπόν ο Ρόπας και ο Σάμιος και έξω οι Παντελίδης και Καντέ.

84ο λεπτό: νέα αλλαγή για την ΚαλλιθέαΟ Καραγιάννης αφήνει τη θέση του στο Φέκκα.

90’+3′  Κόκκινη κάρτα στον Τσιντώνη που κάτι είπε στον διαιτητή Δραγάτη και τον απέβαλλε.