Άλλο ένα ματς θρίλερ χωρίς «ροζ φύλλο» – φωτορεπορτάζ Α. Ανδρεόπουλος

0
1314

Σε ένα «κλειστό» ματς και με τους «κυανόλευκους» να ακολουθούν στο σκορ οι παίκτες του Μάη Κωνσταντινίδη δεν κατάφεραν στα τελευταία 3′ να σκοράρουν (6 επιθέσεις μόλις 3 πόντους) με αποτέλεσμα να χάσουν άλλο ένα παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.

φωτό   Ανδρέας Ανδρεόπουλος

Οι Εσπεριώτες με ένα εκπληκτικό τρίποντο του Αγγελόπουλου 4 λεπτά πριν τη λήξη του ματς πήραν κεφάλι στο σκορ (61-58) και με την ψυχολογία στα ύψη όλα συνηγορούσαν ότι στα τελευταία λεπτά θα επέβαλαν το ρυθμό τους.

Μετά το τάιμ άουτ που πήρε ο κόουτς Μιχελάκος για τον Πρωτέα τα πράγματα άλλαξαν για τον Έσπερο καθώς στην αντίδραση των φιλοξενουμένων οι «κυανόλευκοι» δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις στην επίθεση τους.

Στο τελευταίο 3λεπτο ένα φάουλ που ζητήθηκε και δεν δόθηκε, οι 3 πόντοι του Γιάννη Γκαγκαλούδη (1/2 βολές και ένα 2ποντο) ήταν η απάντηση των γηπεδούχων στο come back των φιλοξενούμενων που με το γκολ-φάουλ του Τζόλου και τις 2/2 βολές του Καραμαλέγκου σφράγισαν τη νίκη.