Α.Ε. Καλλιθέας: Συντριβή και 4η συνεχόμενη ήττα

0
348

Δύσκολη βραδιά για την Αθλητική Ένωση Καλλιθέας που γνώρισε τη συντριβή από τον πρωτοπόρο Ερμή Αργυρούπολης με σκορ 76 – 49 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Ά κατηγορίας της ΕΣΚΑΝΑ.

Η ήττα αυτή είναι η τέταρτη κατά σειρά για τους παίκτες του Βαγγέλη Καβάσιλα οι οποίοι άντεξαν μόνο ένα ημίχρονο (34 – 30). Στην επανάληψη η εικόνα του πρώτου ημιχρόνου έγινε «εφιάλτης» για τους Καλλιθεάτες καθώς στο Β’ ημίχρονο πέτυχαν μόλις 19 πόντους με αποτέλεσμα να φύγουν για μια ακόμη αγωνιστική χωρίς το ροζ φύλλο.

Το φύλλο αγώνα

Ερμής Αργυρούπολης – Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  76 – 49

Διαιτητές: Γερουλάνος, Κιουλάφας, Κονταξάκης 

Δεκάλεπτα: 16-12   34-30  Β’ ημ.   56-37  76-49

ΕΡΜΗΣ Αργυρούπολης (Γκαναβίας, Μωυσίδης):

Γρηγόρας, Μπαλαμώτης 2, Kαβαλαράκης 8 (1), Σκόνδρας 14 (1), Zέγγος 9 (2), Παπαδάκης 6 (2), Φωτόπουλος 9 (1), Ξυνογαλάς, Kουτσουδάκης 6, Ρετσινάς 14 (2), Mαυρατζιώτου 6 (1), Δέδες 2.

Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  (Βαγγέλης Kαβάσιλας):

Mακρής, Σμυρνής 3 (1), Δενδρινός, Τσελεπίδης 10, Mούστα 2, Zέρβας, Παπαζαφειρόπουλος 10, Kαραγιάννης 12 (2), Γκενεράλη 9 (1), Δημητρακόπουλος 3 (1). 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ένωση Νέας Περάμου – Τράχωνες/Δίας 54-63
Αστέρας Αγίου Δημητρίου – Φοίνικας Πειραιά 80-69
Ερμής Αργυρούπολης – Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 76 – 49
Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Δάφνη Αγίου Δημητρίου 73-71
Ευρυάλη – Ακαδημία Ελευσίνας 62-68
Ταταύλα – Ηλεκτρούπολη 81-73
ΑΟΝΑ – Δραπετσώνα 70-66

Ρεπό: Πέραμα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ερμής Αργυρούπολης 4-0 (+77) 8
—————————————————-
2. Αστέρας Αγίου Δημητρίου 3-1 (+26) 7
3. Ακαδημία Ελευσίνας 3-1 (+13) 7
4. Φοίνικας Πειραιά 3-1 (+12) 7
5. ΑΟΝΑ 3-1 (+9) 7
————————————————–
6. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 3-1 (0) 7
7. Ταταύλα 2-1 (+25) 5
8. Τράχωνες/Δίας 2-1 (+10) 5
9. Ηλεκτρούπολη 1-3 (-1) 5
10. Δάφνη Αγίου Δημητρίου 1-3 (-16) 5
11. Ενωση Νέας Περάμου 1-3 (-31) 5
—————————————————–
12. Ευρυάλη 1-3 (-56) 5
13. Πέραμα 1-2 (-3) 4
14. Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  0 – 4 (-50)  4
15. Δραπετσώνα 0-3 (-15) 3

* Στη Β’ ΕΣΚΑΝΑ θα υποβιβαστούν τέσσερις ομάδες, εφόσον πέσει μόνο μία ομάδα της ΕΣΚΑΝΑ από τη Γ’ Εθνική. Ανάλογα με τον αριθμό των ομάδων της Ένωσης που θα υποβιβαστούν από τη Γ’ Εθνική, αντίστοιχα θα πέσουν και άλλες ομάδες στη Β’ ΕΣΚΑΝΑ.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η στις 8/11)

Τράχωνες/Δίας – Αστέρας Αγίου Δημητρίου
Φοίνικας Πειραιά – Ερμής Αργυρούπολης
Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Δάφνη Αγίου Δημητρίου – Ευρυάλη
Ακαδημία Ελευσίνας – Ταταύλα
Ηλεκτρούπολη – Πέραμα
Δραπετσώνα – Ένωση Νέας Περάμου

Ρεπό: ΑΟΝΑ 

Comments are closed.