Όλοι Euro 2020 που κάνει πρεμιέρα το 2021 – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων από σήμερα 11/6 έως 11/7

0
48

Όλα είναι έτοιμα για την πρώτη σέντρα του Euro 2020, η οποία γίνεται σήμερα  Παρασκευή 11 Ιουνίου στις 22:00 με τον μεγάλο αγώνα Ιταλία-Τουρκία.

Έτοιμος και ο  ΑΝΤ1 που θα μεταδώσει όλα τα παιχνίδια της διοργάνωσης με εξαίρεση έξι ματς από την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων, τα οποία θα πάνε στο Μακεδονία TV.

Οι ώρες έναρξης των αγώνων του Euro 2020 θα είναι 16:00, 19:00 και 22:00, με το εναρκτήριο παιχνίδι (Τουρκία – Ιταλία) της διοργάνωσης να διεξάγεται όπως προαναφέραμε σήμερα στις 22:00.

Αυτό είναι αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro 2020:


1η Αγωνιστική

Παρασκευή 11 Ιουνίου

22:00 Τουρκία – Ιταλία

Σάββατο 12 Ιουνίου

16:00 Ουαλία – Ελβετία
19:00 Δανία – Φινλανδία
22:00 Βέλγιο – Ρωσία

Κυριακή 13 Ιουνίου

16:00 Αγγλία – Κροατία
19:00 Αυστρία – Σκόπια
22:00 Ολλανδία – Ουκρανία

Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία – Τσεχία
19:00 Πολωνία – Σλοβακία
22:00 Ισπανία – Σουηδία

Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία
22:00 Γαλλία – Γερμανία

2η Αγωνιστική

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία – Ρωσία
19:00 Τουρκία – Ουαλία
22:00 Ιταλία – Ελβετία

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία – Σκόπια
19:00 Δανία – Βέλγιο
22:00 Ολλανδία – Αυστρία

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία – Σλοβακία
19:00 Κροατία – Τσεχία
22:00 Αγγλία – Σκωτία

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία
19:00 Πορτογαλία – Γερμανία
22:00 Ισπανία – Πολωνία

3η Αγωνιστική

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία – Τουρκία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ιταλία – Ουαλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Σκόπια – Ολλανδία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ουκρανία – Αυστρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Ρωσία – Δανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Φινλανδία – Βέλγιο ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Σκωτία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Τσεχία – Αγγλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σλοβακία – Ισπανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Σουηδία – Πολωνία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Γερμανία – Ουγγαρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Πορτογαλία – Γαλλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Νοκ άουτ

Φάση των «16»


Σάββατο 26 Ιουνίου

2Α – 2Β (19:00, Αμστερνταμ)

1Α – 2Γ (22:00, Λονδίνο)

Κυριακή 27 Ιουνίου

3: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ (19:00, Βουδαπέστη)

4: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (22:00, Μπιλμπάο)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

5: 2Δ – 2Ε (19:00, Κοπεγχάγη)

6: 1ΣΤ-3Α/Β/Γ (22:00, Βουκουρέστι)

Τρίτη 29 Ιουνίου

7: 1Δ – 2ΣΤ (19:00, Δουβλίνο)

8: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ (22:00, Γλασκώβη)

Προημιτελικοί


Παρασκευή 2 Ιουλίου

ΠΡ1: Νικητής 6 – Νικητής 5 (19:00, Αγία Πετρούπολη)

ΠΡ2: Νικητής 4 – Νικητής 2 (22:00, Μόναχο)

Σάββατο 3 Ιουλίου

ΠΡ3: Νικητής 3 – Νικητής 1 (19:00, Μπακού)

ΠΡ4: Νικητής 8 – Νικητής 7 (22:00, Ρώμη)

Ημιτελικοί


Τρίτη 6 Ιουλίου

ΗΜ1: Νικητής ΠΡ2 – Νικητής ΠΡ1 (22:00, Λονδίνο)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

ΗΜ2: Νικητής ΠΡ4 – Νικητής ΠΡ3 (22:00, Λονδίνο)

Τελικός


Κυριακή 11 Ιουλίου

Νικητής ΗΜ1 – Νικητής ΗΜ2 (22:00, Λονδίνο)

Δείτε αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα της κορυφαίας ευρωπαϊκής ποδοσφαιρικής διοργάνωσης.

1ος  ΟΜΙΛΟΣ

Ιταλία

Ελβετία
Τουρκία
Ουαλία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
11/6 («Ολίμπικο», Ρώμη, 22.00): Τουρκία – Ιταλία
12/6 («Ολυμπιακό Στάδιο», Μπακού, 16.00): Ουαλία – Ελβετία
16/6 («Ολυμπιακό Στάδιο», Μπακού, 19.00): Τουρκία – Ουαλία
16/6 («Ολίμπικο», Ρώμη, 22.00): Ιταλία – Ελβετία
20/6 («Ολίμπικο», Ρώμη, 19.00): Ιταλία – Ουαλία
20/6 («Ολυμπιακό Στάδιο», Μπακού, 19.00): Ελβετία – Τουρκία

2oς ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο
Δανία
Φιλανδία
Ρωσία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
12/6 («Πάρκεν», Κοπεγχάγη, 19.00): Δανία – Φιλανδία
12/6 («Κρεστόφσκι», Αγία Πετρούπολη, 22.00): Βέλγιο – Ρωσία
16/6 («Κρεστόφσκι», Αγία Πετρούπολη, 16.00): Φιλανδία – Ρωσία
17/6 («Πάρκεν», Κοπεγχάγη, 19.00): Δανία – Βέλγιο
21/6 («Κρεστόφσκι», Αγία Πετρούπολη, 22.00): Φιλανδία – Βέλγιο
21/6 («Πάρκεν», Κοπεγχάγη, 22.00): Ρωσία – Δανία

3ος  ΟΜΙΛΟΣ

Αυστρία
Ολλανδία
Β. Μακεδονία
Ουκρανία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
13/6 («Εθνικό Στάδιο», Βουκουρέστι, 19.00): Αυστρία – Β. Μακεδονία
13/6 («Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα», Άμστερνταμ, 22.00): Ολλανδία – Ουκρανία
17/6 («Εθνικό Στάδιο», Βουκουρέστι, 16.00): Ουκρανία – Β. Μακεδονία
17/6 («Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα», Άμστερνταμ, 22.00): Ολλανδία – Αυστρία
21/6 («Εθνικό Στάδιο», Βουκουρέστι, 19.00): Ουκρανία – Αυστρία
21/6 («Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα», Άμστερνταμ, 19.00): Β. Μακεδονία – Ολλανδία

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Κροατία
Τσεχία
Αγγλία
Σκωτία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
13/6 («Γουέμπλεϊ», Λονδίνο, 16.00): Αγγλία – Κροατία
14/6 («Χάμπντεν Παρκ», Γλασκώβη, 16.00): Σκωτία – Τσεχία
18/6 («Χάμπντεν Παρκ», Γλασκώβη, 19.00): Κροατία – Τσεχία
18/6 («Γουέμπλεϊ», Λονδίνο, 22.00): Αγγλία – Σκωτία
22/6 («Γουέμπλεϊ», Λονδίνο, 22.00): Τσεχία – Αγγλία
22/6 («Χάμπντεν Παρκ», Γλασκώβη, 22.00): Κροατία – Σκωτία

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Πολωνία
Σλοβακία
Ισπανία
Σουηδία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
14/6 («Κρεστόφσκι», Αγία Πετρούπολη, 19.00): Πολωνία – Σλοβακία
14/6 («Καρτούχα», Σεβίλλη, 22.00): Ισπανία – Σουηδία
18/6 («Κρεστόφσκι», Αγία Πετρούπολη, 16.00): Σουηδία – Σλοβακία
19/6 («Καρτούχα», Σεβίλλη, 22.00): Ισπανία – Πολωνία
23/6 («Κρεστόφσκι», Αγία Πετρούπολη, 19.00): Σουηδία – Πολωνία
23/6 («Καρτούχα», Σεβίλλη, 19.00): Σλοβακία – Ισπανία

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Γαλλία
Γερμανία
Ουγγαρία
Πορτογαλία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
15/6 («Πούσκας Αρένα», Βουδαπέστη, 19.00): Ουγγαρία – Πορτογαλία
15/6 («Αλιάντς Αρίνα», Μόναχο, 22.00): Γαλλία – Γερμανία
19/6 («Πούσκας Αρένα», Βουδαπέστη, 16.00): Ουγγαρία – Γαλλία
19/6 («Αλιάντς Αρίνα», Μόναχο, 19.00): Πορτογαλία – Γερμανία
23/6 («Αλιάντς Αρίνα», Μόναχο, 22.00): Γερμανία – Ουγγαρία
23/6 («Πούσκας Αρένα», Βουδαπέστη, 22.00): Πορτογαλία – Γαλλία

*Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι ομάδες που θα τερματίσουν στις δύο πρώτες θέσεις κάθε ομίλου, όπως επίσης και οι τέσσερις καλύτεροι τρίτοι των γκρουπ.

ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΤΡΙΤΩΝ
1.
 Βαθμοί, 2. Διαφορά τερμάτων, 3. Γκολ που επιτεύχθηκαν, 4. Νίκες, 5. Χαμηλότεροι πειθαρχικοί πόντοι, 6. Ranking στα προκριματικά του Euro 2020.

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

27 Ιουνίου, «Καρτούχα», Σεβίλλη
Πρώτος 2ου Ομίλου– Τρίτος 1/4/5/6 Ομίλου (Α)

26 Ιουνίου, «Γουέμπλεϊ», Λονδίνο
Πρώτος 1ου Ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (Β)

28 Ιουνίου, «Εθνικό Στάδιο», Βουκουρέστι
Πρώτος 6ου Ομίλου – Τρίτος 1/2/3 Ομίλου (Γ)

28 Ιουνίου, «Πάρκεν», Κοπεγχάγη
Δεύτερος 4ου Ομίλου – Δεύτερος 5ου Ομίλου (Δ)

29 Ιουνίου, «Χάμπντεν Παρκ», Γλασκώβη
Πρώτος 5ου Ομίλου – Τρίτος 1/2/3/4 Ομίλου (Ε)

29 Ιουνίου, «Γουέμπλεϊ», Λονδίνο
Πρώτος 4ου Ομίλου – Δεύτερος 6ου Ομίλου (ΣΤ)

27 Ιουνίου, «Εθνικό Στάδιο», Βουκουρέστι
Πρώτος 3ου Ομίλου – Τρίτος 4/5/6 Ομίλου (Ζ)

26 Ιουνίου, «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα», Άμστερνταμ
Δεύτερος 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου (Η)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

2 Ιουλίου, «Αλιάντς Αρίνα», Μόναχο (1)
Νικητής (Α) – Νικητής (Β)

2 Ιουλίου, «Κρεστόφσκι», Αγία Πετρούπολη (2)
Νικητής (Γ) – Νικητής (Δ)

3 Ιουλίου, «Ολίμπικο», Ρώμη (3)
Νικητής (Ε) – Νικητής (ΣΤ)

3 Ιουλίου, «Ολυμπιακό Στάδιο», Μπακού (4)
Νικητής (Ζ) – Νικητής (Η)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

6 Ιουλίου, «Γουέμπλεϊ», Λονδίνο
Νικητής Προημιτελικού (1) – Νικητής Προημιτελικού (2) (Α)

6 Ιουλίου, «Γουέμπλεϊ», Λονδίνο
Νικητής Προημιτελικού (3) – Νικητής Προημιτελικού (4) (Β)

ΤΕΛΙΚΟΣ

11 Ιουλίου, «Γουέμπλεϊ», Λονδίνο

Νικητής Ημιτελικού (Α) – Νικητής Ημιτελικού (Β)

Comments are closed.